sobota, 19 listopada 2011

Sprzedaż płyt USA - najnowsze wyniki


Od dłuższego czasu nie wspominaliśmy już o sprzedaży płyt w Stanach Zjednoczonych. Powód jest tutaj prozaiczny. Przez wiele tygodni bowiem na chartsach nie działo się nic ciekawego. Sytuacja uległa zmianie w tym tygodniu. Na liście zadebiutowało kilku wykonawców, a przynajmniej jeden z wyników jest mocno zaskakujący...

Pierwsze miejsce na liście zgarnął bowiem debiutant Mac Miller. Jego album pt. "Blue Slide Park" w ciągu siedmiu dni kupiło 144 000 osób. Raper został tym samym pierwszym od 1995 roku niezależnym wykonawcą, który pojawił się na szczycie zestawienia. 16 lat temu wyczyn ten udał się kolektywowi Tha Dogg Pound. W żadnym razie nie hejtuję, ale też nie rozumiem fenomenu tego kolesia. Ktoś mi wytłumaczy?

Nie lada wyczynem był również zeszłotygodniowy wynik rapera z Maybach Music - Wale. Artysta zanotował jednak spory spadek i teraz zajął dopiero 15 miejsce. W 14 dni płytę pt. "Ambition" kupiono 205 000 razy.

Drugim debiutantem w najnowszym zestawieniu jest Tech N9ne, którego liczby jako niezależnego wykonawcy w kontekście Mac Millera przestały jednak robić wrażenie. Świetny skądinąd album pt. "Welcome To Strangeland" sprzedał się w pierwszym tygodniu w ilości 26 000 egzemplarzy.

O liczby cały czas nie musi się martwić Lil Wayne. Artysta pewnie zmierza w stronę podwójnej platyny, sprzedając kolejne 25 000 kopii. Od dnia premiery legalnym nabyciem płyty pt. "Tha Carter IV" zainteresowanych było 1 668 000 osób.

Protekcja Kanye Westa niespecjalnie pomogła połówce Clipse. Pusha T zadebiutował na miejscu 60, sprzedając niecałe 9 000 egzemplarzy płyty "Fear of God II: Let Us Pray"

Bliski opuszczenia zestawienia jest Game i jego "The R.E.D. Album". Płyta okupuje w chwili obecnej 185 miejsce z łącznym wynikiem na poziomie 206 000 egzemplarzy.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Siemacie

Możecie mi dać cyne gdzie takie zestawienia z ilościa sprzedanych płyt można znaleźć ?

Przeszukałem całe google i nie moge niegdzie się doszukać tego.

Pozdro

ps.blog jest świetny tylko częsciej piszcie !!!!

Anonimowy pisze...

Spróbuj Polska - http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?lang=

a Światowe (zwłaszcza USA) to
billboard.com
tam masz zestawienia od ok.... 1950 r.!!!

Anonimowy pisze...

ale też na wikipedia - kiedyś znalazłem - tylko trzeba - spróbować różnych kombinacji nazw.
I znajdziesz! Jak nie w .pl to w .com .

Anonimowy pisze...

Gdzie moge kupic ta plyte?

Prześlij komentarz