czwartek, 10 marca 2011

Plany wydawnicze Cash Money


Podsumowując rok 2010 zastanawialiśmy się, jaką strategię na następne 12 miesięcy przyjmie wytwórnia Cash Money/Young Money. Oczywistym było, że Birdman będzie chciał wykorzystać hype na swoje największe gwiazdy: Lil Wayne'a, Drake'a i Nicki Minaj. Czy są jednak w wytwórni nowe twarze, które mają szansę na podobne kariery jak wyżej wymienieni? Ciężko powiedzieć, choć ja sam nigdy nie wątpiłem w geniusz wydawniczy Birdmana i wierzę w skuteczność jego strategii na rok 2011. Rozważania rozważaniami, a tymczasem do internetu wypłynął dokument przedstawiający plany wydawnicze CMYMB na najbliższe miesiące.

Fanów najbardziej interesuje zapewne data wydania nowej płyty Lil Wayne'a. Okazuje się, że "Tha Carter IV" to najwcześniejsza z zaplanowanych premier. Album ma się ukazać już 24 maja. Zaraz po nim (7 czerwca) w sklepach pojawi się "Underrated" - nowe dzieło Bow Wowa.

To jednak nie koniec czerwcowych premier. Tydzień później do sklepów mają trafić debiutanckie płyty dwóch artystów. Są to Brisco i Glasses Malone.

21 czerwca natomiast swoją płytę wyda kolejny debiutant - Lil Twist. Tytuł jego albumu to "Don't Get It Twisted". Jakby ktoś jeszcze wątpił, że czerwiec należeć będzie do Cash Money, to na zakończenie miesiąca (28) swoje nowe dzieło ma zaprezentować DJ Khaled.

Na wakacje Cash Money nie zwolni tempa. 5 lipca w sklepach pojawić się mają nowe płyty od Birdmana i Jay Seana. Ostatnia z dotychczas zaplanowanych premier to drugi album Drake'a. Premiera "Take Care" przewidziana jest na 13 września.

Oczywiście sukcesem będzie jeśli choć połowa z przytoczonych dat się sprawdzi. Całość daje nam jednak niezłą orientację w kwestii tego, czego możemy oczekiwać ze strony Cash Money w 2011 roku. Dodatkowo, dobrze widać, jak potężną ekipę zebrali wokół siebie Birdman i Lil Wayne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz