poniedziałek, 7 marca 2011

Kim jest Wiz Khalifa? Część 1 - Show And Prove (2006)

Show And Prove - Debiut Wiz Khalify (2006r.)
"Rolling Papers - Debiutancki album w sklepach już 29 marca!" 
- Tak mniej więcej Atlantic Records promuje nadchodzący album Wiz Khalify. Wytwórnia ma kompletnie gdzieś blisko 5 lat niezależnej działalności rapera.  Nawet w dzisiejszych czasach, gdy takie kłamstewka są widoczne aż za dobrze, próbuje się takich sztuczek by "polepszyć" marketingowy wizerunek artysty... A szkoda, bo już Show And Prove prezentowało ciekawe pomysły muzyczne i interesujący flow wówczas 19-letniego Wiz Khalify.

79 minut, 17 ścieżek, 16 piosenek... Szczerze, nie uważam, by blog Bang Time był miejscem na rozwodzenie się nad każdą z nich. Zamiast czytać przydługie recenzje, lepiej będzie sobie poszperać tu i tam... i dorwać ten album w swoje ręce. Dlaczego? Album nawet dziś prezentuje się całkiem świeżo i smakowicie. Mimo, że wybieramy się doPensylwanii (północno-wschodnie wybrzeże USA), z której Wiz Khalifa pochodzi, temperatury niektórych kawałków z omawianego zestawu nie powstydziliby się czołowi raperzy Atlanty i Houston. Do tego dodajmy kilka melodyjnych, bardziej sentymentalnych hiphopowych kompozycji, nieco delikatnie truskulowego sosu i mamy Show And Prove. Wiadomo, nie jest to żaden wybitny, zapomniany przez fanów/krytykę album dekady, ale spróbować chociaż raz warto. Całość produkcji przygotował nam Johnny Juliano - pan, który robi teraz takie rzeczy:
Banger! Słuchamy z oficjalnego profilu producenta.
Oczywiście 4 lata temu jego produkcje brzmiały trochę inaczej, ale jeśli ktoś w latach 2006-2007 siedział w mixtape'ach, a teraz pierwszy raz posłucha albumu Wiz Khalify, co najmniej kilka smaczków rozpozna. Zwłaszcza mając na uwadze ostatnią posuchę wydawniczą, polecam zapoznać się Show And Prove, zanim do sklepów trafi wydany przy wsparciu dużej wytwórni "Rolling Papers". Szczególnie godne polecenia są pozycje nr 3,4, 5 i 6.
 1. "Intro" 0:26
 2. "All In My Blood (Pittsburgh Sound)" !
 3. "Bout Mine" !!
 4. "I Choose You" !!!
 5. "Damn Thing" !!!
 6. "Keep the Conversation" (featuring Boaz) !!!
 7. "Stay in Ur Lane" !
 8. "Stand Up" (featuring Kev da Hustla)
 9. "Too Late" !
 10. "I'm Gonna Ride" !
 11. "Gotta Be a Star (Remix)" (featuring Johnny Juliano & S. Money)
 12. "Let Em Know"
 13. "Sometimes" (featuring Vali Porter)
 14. "Locked & Loaded" !
 15. "Burn Sumthin' !
 16. "Crazy Since the 80's"
 17. "History in the Making" !!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz