czwartek, 24 lutego 2011

Problemów Lil Boosiego ciąg dalszy


Nie da się ukryć, że Lil Boosie to jeden z naszych ulubieńców, więc od czasu do czasu warto sobie zadać pytanie, co u niego. Historia problemów z prawem frontmana Trill Ent jest dość skomplikowana. O ile mnie pamięć nie myli, wyglądało to mniej więcej w ten sposób: Boosie zgodził się przyznać do części wiszących nad nim zarzutów w zamian za lekki wyrok. Początkowo miał więc trafić na dwa lata do więzienia z możliwością warunkowego zwolnienia po roku. Potem jednak (nie pamiętam przyczyny) wyrok wydłużono dwukrotnie. Krótko po rozpoczęciu odsiadki przyłapano jednak Boosiego z narkotykami, więc perspektywa wcześniejszego zwolnienia się oddaliła. Niedługo potem stało się natomiast niespodziewane - raper został oskarżony o zabójstwo pierwszego stopnia. Nad Boosiem wisi więc obecnie widmo dożywocia, a nawet kary śmierci. Jego adwokat jest jednak dobrej myśli. Przeczytaj dlaczego.

Przedstawiciel rapera - Jason Williams - jest przekonany, że ten został potraktowany niesprawiedliwie. Prawnik uważa, że poważne zarzuty przedstawiono jego klientowi dopiero po tym, jak prokurator okręgowy usłyszał jeden z utworów Boosiego. Chodzi o track pt. "Fuck 'Em All". Raper dissuje w nim prokuratora okręgowego i prawników, oskarżając ich m.in. o rasizm.

"Pan Moore usłyszał te komentarze i w ciągu 10 dni przygotował sprawę przeciwko mojemu klientowi, podczas gdy osoby naprawdę odpowiedzialne za morderstwo zostały zatrzymane już dawno temu" - powiedział Williams.

W związku z powyższym, prawnik żąda odsunięcia prokuratora od sprawy. Uściślijmy, że Boosie jest obecnie oskarżony o zlecenie i zapłacenie za morderstwo Terry'ego Boyda. Sam prokurator jednak nie poczuwa się do winy:

"On [Boosie] nazywa mnie rasistą, ale cała ta sprawa nie ma nic wspólnego z kolorem skóry. Oskarżenie nie ma nic wspólnego z utworem. Chodzi o konkretne ofiary".

Rozprawa rozpocznie się w czerwcu. Tekst utworu, który może mieć dla niej ogromne znaczenie, jest następujący:

“Fuck the D.A. and the lawyers / Your racist ass is going to hell/ You’ll probably be dead when I come out of jail, ya old bitch / Your dick can’t even get hard no more, bitch you need to die / And the prosecutor’s gay/I see that from a mile away.”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz