niedziela, 9 stycznia 2011

Wytwórnia: Young Money (podsumowanie roku)

Nicki Minaj, Lil Wayne, Drake - Rodzina Young Money to blisko kilkunastu wykonawców, ale ta trójka wystarczyła by w znaczącym stopniu definiować rap biznes w 2010 roku. Pochodną sukcesu było 5 albumów o których głośno było bez względu na to jak odebrali je fani i krytycy:

  • Drake - Thank Me Later (Debiut)
  • Lil Wayne - I Am Not A Human Being
  • Lil Wayne - Rebirth
  • Nicki Minaj - Pink Friday (Debiut)
  • Young Money - We Are Young Money (wydany pod koniec 2009)
Z liczbami kłócić się nie da. Gdyby przyjrzeć się statystykom Billboardu, Nicki Minaj już na starcie zyskała status największej raperki wszech czasów (żadna inna dama nie miała tylu tak komercyjnie dobrych singli). Lil Wayne wydał dwa mieszanie odbierane albumy oraz świetnie sprzedające się single z Eminemem (Drop The World i No Love), które niektórzy traktują jako jednorazowe wybryki i po wyjściu z więzienia szykuje się do nagrania Carter IV. Drake z kolei sprzedał już ponad milion kopii debiutanckiego krążka i występował gościnnie na 2/3 mainstreamowych albumów wydanych w 2010.
Marsz Young Money trwa. Na początku roku do grupy dołączył T-Pain, co może oznaczać powrót do niegdyś szumnie zapowiadanej kolaboracji z Wayne'm. Wspierać ich z pewnością będzie też szef macierzystego Cash Money - Birdman i jego nowy nabytek - DJ Khaled.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Zgadzam sie jak najbardziej

Prześlij komentarz