środa, 5 stycznia 2011

Niezależny raper: E-40 (podsumowanie roku)


W podsumowaniu roku zwykle najpierw wymyśla się kategorie, a potem wyróżnia konkretnych wykonawców. W jednym przypadku było u nas odwrotnie. Kategoria "niezależny raper" powstała, by wyróżnić konkretną osobę - jest nią E-40.

40 Water to legenda Bay Area, autor wielu slangowych powiedzonek i kilkunastu płyt, osoba odpowiedzialna za rozpropagowanie stylu hyphy poza Kalifornią. E-40 jest raperem kompletnym - ma niesamowite pomysły, świetny głos, giętki flow i dobre teksty. W 2010 roku wydał on dwa albumy tego samego dnia - "Revenue Retrievin': Day Shift" i "Revenue Retrievin': Night Shift". Brzmienia tam zaprezentowane są z pewnością zbyt ciężkie dla przeciętnego zjadacza chleba, ale my jaraliśmy się przez dłuższy czas. Wspomniane wydawnictwa zainspirowały nas również swego czasu do poświęcenia całej audycji nurtowi hyphy. Choć ten już ponoć upadł i nie istnieje, to składanka z wybranymi trackami jest obowiązkowym wyposażeniem mojego samochodu.

Na 2011 rok E-40 zapowiedział już dwie kolejne solowe płyty i wspólny projekt z Too Shortem. Ciężko określić, jakie brzmienia zaproponuje nam tym razem, ale na pewno sprawdzę wszystkie te albumy.

Proponowaliście Tech N9ne'a. Być może bardziej pasuje na laureata tej kategorii. Współzałożyciel Strange Music jednak jakoś specjalnie nas w ubiegłym roku nie zaskoczył. Być może wyróżnimy go za 2011, chyba że zrobi wreszcie karierę w świecie mainstreamu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz