czwartek, 13 stycznia 2011

Banger Rap: DJ Khaled - All I Do Is Win (remix) (podsumowanie roku)


Banger rap to najbardziej prestiżowa kategoria w naszym zestawieniu. W zeszłym roku zaszczytny tytuł autora najgorętszego tracku roku przypadł jednogłośnie Lil Boosiemu za numer "Top Notch". Teraz konkurencja była ciut większa, ale tak naprawdę nie mieliśmy wątpliwości, jaki numer należy tutaj wyróżnić. Panie i panowie - najgorętszym bangerem roku 2010 jest naszym zdaniem utwór "All I Do Is Win" DJ Khaleda w remixie, w którym pojawili się T-Pain, Rick Ross, Busta Rhymes, Diddy, Nicki Minaj, Fabolous, Jadakiss, Fat Joe i Swizz Beatz.

Zacznijmy od kontrkandydatów. Myśleliśmy o "Hello, Good Morning", "Kush", "Fire Flame", a najpoważniejszym konkurentem był chyba "Lose My Mind" Jeezy'ego i Pliesa. Żaden z tych tracków nie prezentuje jednak tak wielkiej dawki pozytywnej energii, wysokiego poziomu zarówno wokalnego, jak i lirycznego, oraz ogromnej różnorodności.

W remixie "All I Do Is Win" prawie wszyscy rapujący wykonawcy nawinęli jedne z lepszych zwrotek w swojej karierze. Blado wypadł tak naprawdę jedynie Jadakiss.
To w tym numerze Rick Ross nawinął: "I can never be a racist, wake up every morning just to count white faces", Fabolous: "act like summer's over and fall back homie", a Busta Rhymes wykonaniem swej zwroty zaprzeczył wszystkim prawom artykulacji. Dla pełni obrazu dodajmy jeszcze, że numer ów otwiera DJ Khaled z rapem na całkiem przyzwoitym poziomie. Wszystko odbyło się na przebangierzonym, dynamicznym bicie i zostało oczywiście okraszone refrenem T-Paina.

Nowy album Khaleda pt. "Victory" zupełnie nie zapadł w naszą pamięć. Singiel "All I Do Is Win" w remixie był natomiast hymnem moich wakacji i jednym z częściej słuchanych tracków tego roku. Dodajmy, że podstawowa wersja utworu też jest całkiem niezła, a pierwsze skrzypce gra w niej Ludacris z również rewelacyjną zwrotką.

No to co, przypomnijmy sobie track, o którym mowa. DJ Khaled - All I Do Is Win (remix) (feat. T-Pain, Rick Ross, Busta Rhymes, Diddy, Nicki Minaj, Fabolous, Jadakiss, Fat Joe, Swizz Beatz):

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Hahahaha busta tu niezle nawija, spoko kawalek

Prześlij komentarz