piątek, 8 października 2010

Czy Lupe Fiasco dogadał się z Atlantic?

O konflikcie Lupe z Atlantic trudno było nie usłyszeć, również na naszym blogu. To zdjęcie jednak wskazuje na to, że obydwie strony po miesiącach starć doszły do porozumienia. Czy to oznacza, że raper w końcu wyda nowy album? (Update: Tak, data premiery jest planowana na 8 marca)


Odpowiedź nie jest taka prosta, bo to zdjęcie to jak na razie jedyne informacje jakie posiadamy. Ledwo 13 godzin temu Lupe wrzucił je na twittera z wymownym dopiskiem "Victory!".
W każdym razie, mimo, że o problemach było wiadomo już dawno, dopiero parę dni temu, raper zdradził czego konkretnie dotyczą różnice. Wraz z wydaniem nowego albumu, Atlantic Records zażądało tak zwanego "360 Deal" - umowy, dzięki której wytwórnia otrzymuje pieniądze z wszystkich aspektów działalności wykonawcy: koncertów, gadżetów, ubrań, a nie, tak jak do tej pory, tylko płyt i mp3. Lupe Fiasco nie chciał dzielić się zyskami i odmówił podpisania tego typu kontraktu.
Zagadką jak na razie pozostaje, co będzie z protestem fanów zapowiadanym na 15 października (więcej tutaj - Fani Lupe będą demonstrować)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz