poniedziałek, 27 września 2010

"Lil Wayne niszczy rynek płyt CD" - Billboard

W dniu 28 urodzin Weezy'ego najwyraźniej nie wszyscy życzą mu dobrze. Na poczynania rapera i jego wytwórni skarżą się amerykańscy sprzedawcy płyt CD. Nie podoba im się to, że album "I Am Not A Human Being" najpierw miał premierę w wersji mp3, a fizyczne nośniki dopiero trafią do sklepów.

Zarzut jest całkiem prosty i zrozumiały. Jeśli z początku album dostępny jest w wersji cyfrowej, nikt nie będzie czekać i nie zauważy potem premiery wersji CD, co oznacza mniejszy zysk dla sprzedawców. Specjaliści Billboard najwyraźniej jednak nie stoją po stronie właścicieli sklepów i przewidują, że... Wayne może przyczynić się nasilenia się takiego trendu.
Jedno jest niezaprzeczalne. Opóźniona premiera wersji CD pomogła ochronić album przed wyciekami. Co prawda, sporą część piosenek można było już znaleźć w sieci w zeszłych tygodniach, ale album w pełnej wersji trafił do sieci dopiero dzisiaj. Również końcowa playlista znacznie odbiega od wersji, które jeszcze parę dni temu były uznawane za w 100% wiarygodne. Ostatecznie wygląda tak:

  1. Gonorrhea feat. Drake; prod. Kane Beatz
  2. Hold Up feat. T-Streets prod. The Olympicks
  3. With You feat. Drake prod. StreetRunner
  4. I Am Not a Human Being prod. DJ Infamous, Andrew "Drew" Correa
  5. I'm Single feat. Drake prod. Noah "40" Shebib
  6. What's Wrong With Them feat. Nicki Minaj prod. The Machine Room
  7. Right Above It feat. Drake prod. Kane Beatz
  8. Popular feat. Lil Twist prod. Cool & Dre
  9. That Ain't Me feat. Jay Sean prod. StreetRunner
  10. Bill Gates prod. Boi-1da, Matthew BurnettBrak komentarzy:

Prześlij komentarz